E-biznes, Pozycjonowanie

Zmiana adresu serwisu www – za i przeciw [Infografika]

Zmiana adresu url serwisu
Zmiana adresu url serwisu - za i przeciw
Kliknij aby powiększyć

Zmieniając adres bloga / serwisu należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Wbrew ozorom nie jest to trywialna decyzja gdyż bardzo często niesie z sobą liczne konsekwencje. Zmianę adresu url domeny bardzo często wykonuje się z powodów branding-owych. Właściciele stron pragną profesjonalne podejść do promocji swojego serwisu. Powodem mogą być także kary od Google.   Jeśli serwis żyje tylko z ruchu z Google nałożenie kar bardzo często równa się z zabiciem strony www.  Przeniesienie serwisu na nowy adres może być jedyną szansą na przetrwanie w internecie.

Niezależnie od tego co jakie są powody by zmienić adres strony www koniecznie zapoznaj się z poniższą infografiką. W sposób kompleksowy prezentuje konsekwencje jakie niesie z sobą taka zmiana (np. możliwość utraty części ruchu)

Dowiesz się z niej o jakich rzeczach należy pamiętać podczas  migracji. Ma to kluczowe znacznie patrząc przez pryzmat pozycjonowania oraz tego jak Google będzie postrzegać Twój serwis pod nowym adresem url.

źródło infografiki: http://www.seomoz.org

4 komentarze do “Zmiana adresu serwisu www – za i przeciw [Infografika]

    1. Gdy klikniesz „powiększ” zdjęcie faktycznie skaluje się do rozmiarów ekranu. Spójrz w prawym dolnym rogu masz ikonkę do „full size” 🙂

  1. Gdy klikniesz „powiększ” zdjęcie faktycznie skaluje się do rozmiarów ekranu. Spójrz w prawym dolnym rogu masz ikonkę do „full size” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.