E-biznes, Lubie To

ToDoIst czyli idealny organizer dla wybrednych

ToDoIST - organizerTrochę minęło czasu od mojego ostatniego autorskiego wpisu.  Ilość pracy oraz obowiązków, skutecznie zabiła we mnie jakąkolwiek wenę do składania wartościowych artykułów. Dziś jednak chciałem wam zaprezentować narzędzie, które w znaczący sposób przyczyniło się do podniesienia mojej wydajności oraz efektywności. Żyjemy w czasach, w który ilość informacji, jakie do nas docierają jest przerażająco wielka, mamy coraz więcej obowiązków do wykonania a doba nadal ma tylko (albo aż) 24h. Bez odpowiedniej organizacji pracy osiągnięcie wymiernych efektów jest praktycznie niemożliwe. Jeśli cierpisz na chroniczny brak czasu spowodowany natłokiem obowiązków z całą pewnością zainteresowałeś/zainteresowałaś się różnymi metodami optymalizacji i planowania działań. Technik jest całe mnóstwo (GTD, listy ABC itp.) . Jakiej metody nie wybierzesz jedno jest pewne; Jest Ci potrzebne narzędzie, które pozwoli Ci wdrożyć Twoje założenia organizacyjne.

 

 

Przetestowałem w przeszłości całą masę narzędzi. Od zwykłej kartki i długopisu po złożone i rozbudowane programy. Każdy posiadał większe lub mniejsze wady. Od ponad 2 miesięcy testuje z powodzeniem narzędzie, które z mojej perspektywy jest obecnie najlepszym produktem tego typu na rynku. Mam na myśli ToDoIst.  Całkowicie internetowa i darmowa aplikacja. Opis aplikacji oparty jest na wersji darmowej softu (dostępna jest także wersja prermium). Dlaczego akurat ToDoIst?

  • Jest mega szybki – jest do dla mnie kluczowa funkcja. Nie cierpię czekać na efekty zmian, jakie dokonuje w interfejsie. W mojej ocenie nie ma szybszego narzędzia online.
  • Jest mega prosty – nie ma zbędnych fajerwerków, funkcjonalności, które aby wykonać trzeba przeklikać połowę interfejsu.  Niema opcji współpracy grupowej czy elementów skocznościowych. Budowanie list zadań, zarządzanie taskami, ich tagowanie jest banalnie proste i szybkie. Każdemu zadaniu możesz nadać priorytet (4), który jest oznaczony różnymi kolorami. Już na pierwszy rzut oka widać, które taski są dla nas ważniejsze. Do każdego tasku możesz ustalić dealine.
  • Proste filtrowanie tasków: do wykonania dziś, do wykonania w zbliżającym się tygodniu, zadania określonego priorytetu itp.  Można samemu definiować własne wyrażenia zawężające wyświetlanie zadań.
  • Każdego dnia rano dostaję na swoją skrzynkę e-mail wiadomość podsumowującą moje efekty pracy z ostatnich kilku dni. Wiadomość zawiera diagram prezentujący ilość zadań ostatnio wykonanych oraz listę zadań do wykonania w bieżącym dniu. Bardzo ważne jest definiowanie dealine na etapie tworzenia tasków. W przeciwnym wypadku takie zadanie nie będzie nigdy uwzględnione w mailingu
  • Istnieje globalny licznik zadań, jakie już zostały wykonane. Jest to szalenie motywujące, kiedy widzisz jak licznik zadań wykonanych ciągle rośnie. Licznik jest widoczny z każdego miejsca systemu.
  • Integracja z kontem Google
  • dostępny jest zbiór pluginów do Chrome i Firefoxa  dzieki którym możliwa jest szybka integracja ToDoIst.

Obecnie program nie posiada dedykowanej i oficjalnej aplikacji na Androida / Windows Mobilie czy iOs. Odstępne jest natomiast kilka aplikacji, które pozwalają sprawie zarządzać taskami całkowicie mobilnie. W przeszłości miałem okazję korzystać z Wunderlista, Wunrekita, Springpada, Asana i wielu innych. Ostatecznie wybrałem ToDoIst. Jeśli potrzebujesz prostego i ultraszybkiego softu do zarządzania Twoimi zadaniami ToDoIst będzie strzałem w dziesiątkę.

2 komentarze do “ToDoIst czyli idealny organizer dla wybrednych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.