E-biznes, Lubie To, Recenzje

Streak – idealny CRM dla Gmail

Dziś chciałbym pokazać Ci prawdopodobnie najlepszy CRM dla Gmail, jaki obecnie funkcjonuje. Z pewnością nie każdy wie, co to CRM. W dużym skrócie jest to system do zarządzania relacjami z klientami. (Customer Relationship Management)).

W skład CRM wchodzi zestaw procedur oraz narzędzi wspierających zarządzanie kontaktami z klientami. Dzięki CRM łatwiej jest Ci dbać o dobre relacje z klientami,  efektywniej przeprowadzać sprzedaż itp.  Pełna definicja i opis idei znajdziecie na Wikipedii.

Jakiś czas temu postanowiłem poszukać narzędzia, które pozwoliłoby mi zapanować nad Twórczym chaosem w mojej skrzynce pocztowej.  Operowanie na tagach wiadomości nie przynosiło porządnych efektów.  Odpowiedzią na moje potrzeby okazał się Streakdarmowy dodatek instalowany do przeglądarki  Chrome.

Aby zacząć korzystać z jego dobrodziejstw należy pobrać plugin oraz nadać mu prawa dostępu Twojego konta Gmail.

Streak posiada szereg funkcji:

  • Zarządzania sprzedażą oraz jej statusami
  • Śledzenia błędów – przydatną dla deweloperów oprogramowania i nie tylko
  • Wparcie klientów
  • Snippets – jedna z najlepszych funkcji Streak-a. Pozwala na definiowanie fragmentów wiadomości email, które często powtarzają się w Twoich wiadomościach. Po zdefiniowaniu kilku snippetów i zaznaczeniu opcji autouzupełniania można uzyskać efekt, w którym piszesz treść maila a Streak sam podpowiada Ci resztę wiadomości. W znaczący sposób przyśpiesza tworzenie wiadomości zawierające szablonowe elementy.
  • Wysyłka wiadomości email odłożona w czasie  – tworząc wiadomość możesz określić, w jakim czasie ma zostać wysłana do docelowego adresata. Wiadomość tak zdefiniowana trafia do Karty “Robocze”, dzięki czemu, możesz w każdej chwili zmodyfikować wiadomość lub anulować jej wysłanie.

Zachęcam do odwiedzenia strony projektu gdzie znajdziesz Video Tutoriale pokazujące potencjał pluginu i jego pełne możliwości.

Obecnie Streak jest w wersji beta, co oznacza, że możesz natrafić na błędy w jego sposobie działania. Jak podkreślają autorzy Streak pozostanie całkowicie darmowy w wersji beta. Wiadomo, że sam soft finalnie będzie oparty o model freemium.

2 komentarze do “Streak – idealny CRM dla Gmail

  1. Cześć Krystian – widzę, że nasz sposób myślenia i pracowania w wielu przypadkach jest podobny :-). Ja również usilnie usprawniam swojego gmaila – przeszedłem przez całą masę różnych wtyczek, ale w praktyce najbardziej przydaje mi się Boomerang – nie wiem, czy miałes okazję testować.

    Ze Streak nigdy nie korzystałem, nawet nie słyszałem, a to już dziwne. Tym bardziej dzięki za wartościową podpowiedź – na pewno sprawdzę, jak się Streak sprawuje w praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.