Porady

Jak sprawdzić czy Twoją stronę odwiedza robot Google? [Wordpres]

Jak sprawdzić czy google odwiedza Twoją stronę wwwWiększość stron www żyje głównie z ruchu generowanego z  Google. Jeśli Twoja strona jest niewidoczna w wynikach google to tak jakby w ogóle jej nie było. Pozycjonowanie na główne frazy bardzo często jest kosztowne. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z długiego ogonu.

Dzięki dużej ilości zaindeksowanych podstron masz większą szansę na zbieranie dużego ruchu z Google.

Aby strona została poprawnie zaindeksowana w google koniecznie  Twoją stronę www musi odwiedzić robot Google, który przeskanuje oraz zaindeksuje nową stronę.  Bardzo często potrzebnych takich wizyt jest kilka. Sama wizyta robota nie gwarantuje, że strona www wpadnie w index Google i  mogą być konieczne są dodatkowe działania.

Niemniej jednak wiedza o odwiedzinach robota może być istotna.

Robot google wchodząc na Twoją stronę posiada cechy szczególne, które jednoznacznie pozwalają go identyfikować (adres IP oraz user agent).

[adsenseyu4]Jeśli korzystasz z wordpressa  możesz wgrać plugin, który będzie monitorował odwiedziny robota raz prowadził statystyki: Spider Tracker.

 

Owiedziny robota Google

Jak widzisz plugin pozwala śledzić także inne roboty wyszukiwarek (możesz oczywiście wyłączyć monitorowanie  poszczególnych robotów oraz dodawać nowe).

 

Indeksacja stron przez robota Google

 

Dzięki pluginowi masz możliwość, sprawdzenia kiedy roboty  roboty ostatni raz były na Twojej stronie oraz na jakich stronach www

1 komentarz do “Jak sprawdzić czy Twoją stronę odwiedza robot Google? [Wordpres]

  1. Podstawa dla osób, którzy na serio traktują Wordpresa oraz zależy im na dobrej widoczności treści 🙂 dobry art! pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.