Newsy, Technologia

Jak wyglądają Twoje statystyki Google+ ?

Jak sprawdzić Statystyki Google+ ?
Jak sprawdzić Statystyki Google+ ?

Prowadząc stronę na google+ lub facebook zapewne zauważyłeś, że pewne wiadomości cieszą się większą popularnością niż inne. Oczywiście, tematyka jest bardzo ważna, po prostu jedne posty czyta się lepiej i są bardziej „Hot” a inne mniej. Jednak godzina oraz dzień tygodnia mają również bardzo duże znaczenie. Wstrzelenie się w najdogodniejszą porę, w której Twoja grupa docelowa najchętniej przegląda treści związane z Twoją stroną gwarantuje, zwiększenie zasięgu oraz skuteczność.

Dosyć długo trzeba było czekać, aby pojawił się ciekawy analizator, aktywności na Google+.  I wreszcie jest: Google+Timing. Jest to banalna  aplikacja w obsłudze. Po wejściu na stronę www Twoim oczom ukaże się strona powitalna za pomocą, której możesz zalogować się do narzędzia (konieczne jest udzielenie dostępu aplikacji do konta Google). Wystarczy wyrazić zgodę na integrację i to wszystko.

Po chwili Twoim oczom ukaże się prosty ekran podsumowujący ostatni okras Twojego profilu na G+ oraz jego popularność na przestrzeni czasu. Jasno widać, które posty były najlepsze, w jakie dni  (np. Poniedziałki) użytkownicy najchętniej wchodzą w interakcje z Tobą, itp..

Należy pamiętać by zmienić w prawym górnym roku strefę czasową na: GMT+1 (dla polski).

Wadą narzędzia jest to, że nie analizuje statystyk strony na Google+. Jedynie informacje z profili prywatnych.

Źródło: G+ Sukces strony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.