Porady

Project ROME – multimedialny kombajn

Adobe Rome Project - multimedialny zestaw narzędzi do obróbki grafiki
Rome Project od Adobe

Projekt ROME to oprogramowanie udostępniane przez firmę Adobe która jest znana z takich flagowych produktów jak: Flah, Flash Player, Adobe Reader, InDesign no i przede wszystkim Photoshop.  Jeśli jesteś posiadaczem oprogramowania Adobe to na pewno wiesz, że nie jest to tanie oprogramowanie i na licencje trzeba wydać przynajmniej kilka dobrych tysięcy. Nie każdy oczywiście może sobie na nie pozwolić. A co gdybym Ci powiedział, że Project ROME  łączy w sobie podstawowe funkcje wspomnionych powyżej programów i to zupełnie za DARMO? Zainteresowany?

Samo narzędzie nie jest nowe (premiera miała miejsce w 2010)  jednak bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego istnienia. Project Rome świetnie nadaje się do tworzenia  animowanych prezentacji multimedialnych. Aplikacja pozwala Ci projektować dokumenty przeznaczone do druku czy publikacji w Internecie, w których mogą się znaleźć zdjęcia, grafiki, pliki wideo lub audio. Nie musisz posiadać wielkiej wiedzy informatycznej do jego obsługi. Interfejs narzędzia jest naprawdę prosty i intuicyjny.

W Project Rome jest wszytych kilkadziesiąt szablonów dokumentów które mogą stanowić bazę pod Twoje realizacje.

Interfejs project rome

 Do wykorzystania w projektach są przeróżne filtry znane z PhotoShopa przez CO zwykłym zdjęciom można nadać ciekawych efektów. Opracowanie przez Ciebie projekty możesz zapisać do: pdf, jpg, swf, png, svg lub fxg.

Bardzo dużym plusem plusem narzędzia jest fakt, że jest dostępne w dwóch wersjach: instalacyjnej na system Windows / Mac oraz co najważniejsze Możesz korzystać z niego taż całkowicie online w chmurze .

Poniżej znajduje się krótki film promocyjny prezentujący Project Rome w Akcji.

[adsenseyu3]

[adsenseyu3]

Narzędzie ze względu na swoją prostotę oraz fakt, że jest zupełnie za darmo uważam za genialne.  Jeśli istnieje konieczność wykonania obróbki graficznej możesz do tego celu wykorzystać dowolny komputer i zacząć pracę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.