E-biznes

Amerykańskie VS Polskie start-upy – finansowanie

TEDx startup
Polski start-up tedx

Aby otworzyć ciekawy interes, który ma szanse na duży zarobek konieczny jest wkład własny. Niby prawda stara jak świat. Sam pomysł to jedynie ułamek, który wkłada się na ogólny sukces przedsieniach.  Potrzeby jest profesjonalny zespół specjalistów oraz zaplecze finansowe, które pokryje koszty związanie z utrzymaniem załogi oraz koszty promocyjne. Jeśli jesteś młodym człowiekiem to prawdopodobnie nie masz zaoszczędzone więcej niż 10 tyś – 20 tyś. Bardzo często to zdecydowanie za mało by poprowadzić projekt od A-Z na wysokim poziomie.

Możliwości finansowania jest bardzo wiele  zaczynając od różnych dofinansowań z urzędu pracy, dofinansowań z projektów unijnych po grupy Venture Capital i Aniołów biznesu. Zwłaszcza bez tych ostatnich nie uda się wejść na rynek z projektem, który wymaga naprawdę dużych nakładów finansowych.

Jeśli temat  grup Venture Capital  i Aniołów biznesu nie jest Ci obcy to pewnie  wiesz jak wiele wysiłku potrzeba  oraz jak długa jest droga, aby porozumieć się z funduszami oraz doprowadzić do inwestycji z ich strony.

Tak wygląda polska rzeczywistość. A jak to działa w USA i dolinie krzemowej? Zapraszam do obejrzenia poniższego video z TEDx  Gdynia.

[adsenseyu1]

[adsenseyu3]

1 komentarz do “Amerykańskie VS Polskie start-upy – finansowanie

  1. W Polsce niestety jest zupełnie inna mentalność oraz podejście do biznesu… Chyba jeszcze sporo czasu minie zanim w u nas będzie taki model inwestowania w startupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.