Porady

Jak pobrać całą stronę www na dysk?

Jak pobrać stronę www na dyskNie rzadko bywa tak, że jakaś strona www bardzo Ci się podoba. Pewne rozwiązania chciałbyś skopiować i zaadoptować na swoje potrzeby lub po prostu chcesz zobaczyć jak strona jest dokładnie skonstruowana. Bardzo prawdopodobne, że do tej porty klikałeś Plik -> Zapisz jako i konkretna podstrona lądowała na Twoim dysku.  Zapisanie całej strony w ten sposób trwa bardzo długo.

Rozwiązaniem tej bolączki jest bardzo przydatna aplikacja: HTTrack Website Copier. Program posiada bardzo duże możliwości do konfiguracji. Aplikacja jest całkowicie darmowa i jest dostępna w polskiej wersji językowej która jednak nie jest kompletna.

Zapisywanie całej strony www

Po uruchomieniu, w centralnej części aplikacji znajduje się główny interfejs programu.

[adsenseyu1]Aby stworzyć kopię strony należy:

  1. Wybrać nazwę dla projektu oraz wskazać lokalizację na komputerze w której należy zapisać kopiowaną stronę www.
  2. Wybierać opcje: Działanie za pomocą której określasz czy sposób pobierania strony np. pobranie kompletnej strony, sprawdzenie poprawności linków.
  3. Wskazać adres strony www do pobrania.
  4. Poprzez opcje możesz określić czy strona www będzie pobierana przez Proxy, możesz wykluczyć typ plików jaki nie chcesz pobierać (np. nie interesują cię zdjęcia ze strony www), możesz określić jak głębokość skanowania strony. Opcji jest cała masa.Opcje zapisywania całej strony www
  5. Zatwierdzając opcje, program rozpoczyna pracę. Skanuje adres url jaki został wybrany przez ciebie i na podstawie linków łączących kolejne podstrony przechodzi po całej witrynie. Na bieżąco  jesteś informowany o progresie prac. Program sygnalizuje koniec pracy dźwiękiem syreny.
  6.  Strona jest gotowa do przeglądania na Twoim komputerze.Pobieranie całej strony www

 

3 komentarze do “Jak pobrać całą stronę www na dysk?

  1. Niestety nie znam softu który by hurtowo zasysał stronę w materiałami Wideo. Jeśli znajdziesz rozwiązanie tej zagadki, możesz podzielić się nim w komentarzach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.