Lubie To, Webmaster

Pingdom – czyli jak szybko ładuje się Twoja strona

Jeśli chcesz sprawdzić wydajność oraz czas ładowania się Twojej strony www masz do dyspozycji sporą liczbę testerów desktopowych oraz online. Chyba najpopularniejszym z pośród wszystkich jest FireBuga. Jeśli jednak poszukujesz doskonałej alternatywy dla tego typu narzędzi prawdopodobnie do gustu przypadnie Ci internetowa aplikacja: Pingdom.

Pingdom - co spowalnia moją stronę, strona wolno się ładuje

Narzędzie jest szalenie proste w obsłudze oraz darmowe. Po jego uruchomieniu pierwsze cię rzuca w oczy to bardzo przyjemny interfejs graficzny, który cieszy oko. Pingdom podczas badania Twojej strony www sprawdza bardzo dużo szczegółów. Dzięki niemu dokładnie sprawdzisz ile elementów ładuje się na Twojej stronie, jaka jest ich objętość oraz ile czasu potrzeba, aby się w pełni załadowały. Dzięki bardzo dobrej prezentacji informacji (jeszcze raz o tym pisze, ale nie sposób jest to pominąć :P), jesteś bez problemu określić, które elementy / zapytania należy przyśpieszyć, aby strona www zyskała na wydajności.

Ping - dlaczego moja strona długo się ładuje

Aby uniknąć przeładowania informacji, zostały one podzielone na 4 główne kategorie, które możemy przeglądać osobno.  Pingdom udostępnia też narzędzia, które pozwolą nam przetestować nasze DNS oraz sprawdzić czasy odpowiedzi serwera przez ping.

Pingdom - dowiedz się dlaczego strona długo się ładuje

Dodatkowym plusem jest to, że aplikacja dostępna jest także na Androida oraz iPhone

Podsumowując, samo narzędzie nie wnosi super nowości, jeśli chodzi o tego typu oprogramowanie jednak dzięki świetniej prezentacji danych stanowi dobra alternatywę dla wielu konkurencyjnych rozwiązań.

Jeśli pragniesz przyśpieszyć swoją stronę www Pingdom świetnie Ci w tym pomoże.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.