Porady

Konfiguracja Disqus – dziękuje, SPAMu nie chcę

Jak skonfigurować wtyczkę Disqus w wordpress ?  Osoby, które decydują się na zainstalowanie systemu komentarzy Disqus bardzo często zapominają o konfiguracji wtyczki. Wgrywają plugin, uruchomiają i zapominają. To duży błąd. Jeśli nie chcesz, aby spamerzy zaśmiecali Twój blog a ty abyś tracił czas zbędnie na moderację wpisów kretynów (inaczej się nie da określić tego typu postaci).

Bardzo wiele zależy od polityki, jaką prowadzisz na blogu oraz jakie treści akceptujesz w komentarzach.

Do rzeczy. Logujesz się do panelu administracyjnego  Twojego bloa  i przechodzisz do -> Komentarze -> Disqus -> Settings -> Karta Moderation:

  • Opcja Pre-moderation – Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad komentarzami na blogasku, koniecznie powinieneś zdecydować się na ręczne moderowanie komentarza tzn. komentarz nie zostanie wyświetlony na stronie dopóki  nie zaakceptujesz go własnoręcznie.  Łatwiej jest oczywiście na wyrzucanie jedynie komentarzy łamiących zasady na blogu. Jednak, jeśli Twój blog prezentuje treści, które powszechnie mogą być uznawane za kontrowersyjne i użytkownicy mogą nie do końca zgadzać się z Tobą warto przemyśleć ustawienie tej opcji 😛
  • Opcja Links in Comments – zaznaczenie tego pola skutkuje tym, że gdy ktoś doda komentarz z linkiem w treści nie będzie on zaakceptowany a poddany ręcznej moderacji. Opcja szalenie ważna.  Masę Spamerów (czytaj  idiotów) chce promować swoje strony w komentarzach  innych witryn. Warto zaznaczyć, tę opcję, aby Twoi użytkownicy nawet przez chwilę nie musieli oglądać bezwartościowych komentarzy.
  • Opcja Image Uploads – jeśli zdecydujesz na pozwolenie się użytkownikom dodawania zdjęć do komentarzy, warto abyś najpierw sam zweryfikował czy treść obrazka nie zawiera elementów niecenzuralnych lub niezgodnych z polskim prawem.

konfiguracja disqus

7 komentarzy do “Konfiguracja Disqus – dziękuje, SPAMu nie chcę

  1. Jak ustawić Disqus by mieć pod komentarzami newsy ze swojej strony (tak jak jest tutaj) a nie reklamy które są podstawowe?

  2. Chodzi mi o reklamy które miałeś wcześniej pod komentarzami ( obsługuje je Disqus ) a tam miałeś : Newsa z webcake… no i pod spodem Twoje newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.