Technologia

Emart Sunny Sale czyli kreatywne wykorzystanie kodów QR

Kampania z kodami QR

Ciekawych przykładów wykorzystania kodów QR jest tak mało, że praktycznie na większości stron www ciągle spotyka się te same prezentacji kampanii odgrzewane niczym kotlet z niedzieli.

Kila dni temu udało mi się trafić na prawdziwą perełkę. Stanowi popis kreatywności i pokazuje, że jak bardzo się chce to i można  kody QR  w genialny sposób wykorzystać.

Przykład kolejny raz pochodzi z Azji a konkretnie z Korei. Tamtejsza sieć emart miała spory problem z klientami w godzinach południowych. Zauważono, że w porze obiadowej ruch w sklepach oraz przychody w drastyczny sposób spadały.  Podobna sytuacja miała miejsce w sklepie internetowym sieciowi.

Kolejny raz pomoc marketingowców okazała się niezbędna.  Postanowiono wykorzystać kody QR w nieco inny sposób niż zwykle.

Na terenie Korei ustawiono specyficznie wyglądające przedmioty z charakterystycznym profilem. Gdy między godziną 12 a 13 padały na nie promienie słoneczne oczom ludzi ukazywał się cień kodu qr. Zasada działania była bardzo podobna jak przy zegarach słonecznych.

Po zeskanowaniu kodu użytkownik był przenoszony na stronę emart-u z specjalnymi ofertami promocyjnymi. Klienci mogli dokonać zamówienia z poziomu telefonu. Oczywiście wszystkie zakupione produkty były pakowane i wysyłane do klientów.

Efekty? Powalające… zresztą zobaczcie sami.

1 komentarz do “Emart Sunny Sale czyli kreatywne wykorzystanie kodów QR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.