Lubie To

Dowiedz się więcej o Twoich nadawcach maili [Gmail][Chrome]

Co jakiś czas przeglądam Chrome Web Store w poszukiwaniu aplikacji ułatwiających życie. Serwis Google jest całkowicie darmowy i nie ma nic wspólnego z sklepem (jak wskazuje nazwa). Google bardzo często promuje ciekawe  i popularne / nowe aplikacje. Tak trafiłem na genialną wtyczkę Smartr, bez której teraz nie wyobrażam sobie pracy.  W kilku zdaniach postaram się przekonać Cię do jej stosowania.

Smartr - widok główny w panelu gimalSmartr to aplikacja instalująca się jako rozszerzenie do Chrome. Pozwala uzyskać sporo informacji na temat nadawcy e-maila który do Ciebie dotarł. Działa ona całkowicie w tle. Jest dopiero zauważalna po wejściu na konto Gmail.  Po jej załączeniu zostaniesz poproszony o pozwolenie na integrację. Następnym krokiem jest założenie konta na Smatr i integracja kontaktów zapisany w Google.   To wszystko, wtyczka jest gotowa do działania.

Od teraz gdy ktoś przyśle do Ciebie e-mail dowiesz się o nim:

  • jak wygląda. Smartr sprawdza profil Google oraz profil Facebook (powiązany z mailem nadawcy) w poszukiwaniu zdjęcia.
  • czy korzysta z takich serwisów jak Facebook, Linkedln, Twitter – jeśli tak Smartr wskażę linki do profili w celu uzyskania kolejnych informacji o odbiorcy
  • jak często i w jakich ilościach nadawca wysyła Ci e-maile (informacje przedstawione w formie wykresów które mogły by być odrobinę czytelniejsze)
Wtyczka generuje szybki podgląd korespondencji między Tobą a nadawcą.

 

Smartr- lepsza organizacja kontaktów w GmailDodatkowo wtyczka integruje się z takimi polami jak:Napisz DO, kopia jawna, kopia ukryta. Wystarczy, że zaczniesz wpisywać pierwsze litery kontaktu, a Smartr zacznie przedstawiać  zdjęcia twoich adresatów.

 

Warto dodać, że wtyczka cały czas aktualizuje swoją bazę nadawców oraz historii korespondencji.

 

1 komentarz do “Dowiedz się więcej o Twoich nadawcach maili [Gmail][Chrome]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.