Lubie To

Po co Ci tacy znajomi na Facebooku?

Po co ci tacy znajomi na facebook, czyli jak usunąć spamerów z facebooka
Po co ci tacy znajomi na facebook, czyli jak usunąć spamerów z facebooka

Facebook jest genialną platformą społecznościową. Za jej pomocą stale możemy utrzymywać kontakt z znajomymi oraz nawiązywać nowe kontakty towarzysko-biznesowe.  Bardzo wiele osób stara się zebrać jak najwięcej znajomych uważając ten wskaźnik, jako wyznacznik popularności oraz wartości  osoby. Często można spotkać się z opinią, że Facebook to jedynie pożeracz czasu i szkoda na nim tracić  kolejne godziny. Dla mnie osobiście FB całkowicie zastąpił  komunikatory (no może poza Skype). Za jego pomocą mogę także śledzić posty osób z branży poszerzając  stale swoją wiedzę.

W obu z powyższych przypadkach w banalny sposób da się skrócić czas korzystania z FB. Jak każdy, na pewno jesteś bombardowany dziesiątkami jak nie setkami wiadomości osób, z którymi nie wiele masz wspólnego po za tym, że się znacie. Prawdopodobnie codziennie musisz:

 • czytać jak komuś jest źle,
 • co dziś zje znajomy X,
 • albo w jakim konkursie / z jakiej aplikacji na FB Korzysta
 • itp…………

Przeglądanie tego typu postów  nie wnosi  nic wartościowego poza stratą czasu na zapoznanie  się z treścią oraz odfiltrowanie spamu. W ten sposób tracisz kilka godzin w miesiącu, które z całą pewnością można by lepiej wykorzystać.

Rozwiązanie jest proste. Usunięcie z Twojego  strumienia na FB  „wartościowych” informacji osób, które nic pożytecznego nie robią poza spamowaniem.

Dokonasz tego za pomocą kilku kliknięć:

 1. Odwiedź stronę: https://www.facebook.com/friends/edit/ i  wpisz wyszukiwarkę Imię,  Nazwisko lub wybierz osobę wyświetlającą się na Twojej ścianie.
 2. Schemat jest trywialny:
  • Jeśli nie szkoda Ci lub nie dbasz o to, co dana osoba pomyśli usuwasz ją z znajomychJak usunąć znajomych z facebook
  • W opcjach subskrypcji  zaznaczasz wyświetlanie jedynie ważnych informacji. Facebook w ten sposób będzie serwował Ci tylko kluczowe informacjeZmiana subskrypcji ustawień facebook

Nic nie tracąc masz oszczędność czasu gwarantowaną. Miesiąc temu skorzystałem z tego pomysłu… Przed wdrożeniem na Fb traciłem od 30-40 min dziennie  może nawet więcej. Obecnie na Facebook dziennie spędzam  sumarycznie około 10 min dziennie.

Różnica zauważalna nie sądzisz ?

 

5 komentarzy do “Po co Ci tacy znajomi na Facebooku?

 1. Z tym usuwaniem znajomych to bym nie szalał. Ale zmiany subskrypcji jak najbardziej warto by zrobić. Gdyby dało się tak blokować zaproszenia do durnych aplikacji rozsyłanych przez znajomych było by genialnie!

 2. Najlepszą metodą na rozwiązanie Twojego problemu jest usunięcie sobie konta, główną funkcją facebook’a jest dzielenie się kontentem, czy jest on wartościowy dla Ciebie czy nie, poza tym to bazowa funkcja tego narzędzia, „Share”.

  Może Twoi znajomi fotografują jedzenie ponieważ interesują się kulinariami, może liczą na dobre słowo od swoich towarzyszy, których też to w mały czy większym stopniu pasjonuje. Powinieneś przestać generalizować, z tym jedzeniem to przesadziłeś… może zazdrościsz im, że umieją gotować? :> 

  1. „…Najlepszą metodą na rozwiązanie Twojego problemu jest usunięcie sobie konta…” Marku Cz. idąc Twoim tokiem rozumowania jeśli ktoś przeszkadza mi w świecie realnym to nie powinienem w ogóle wychodzić z domu :).  Usuwanie ludzi z znajomych stosuje jako ostateczność i dotyczy to osób z którymi mam naprawdę słaby kontakt. 
   Co do fotografii jedzenia… gwarantuje Ci, że nie zazdroszczę im umiejętności kulinarnych 🙂 Sam w tej materii mam zaległości ale nie jest mi z tym źle 🙂 … to był jedynie przykład. 

   Sorry jeśli nie chcę patrzeć na kopytka które ociekają tłuszczem albo nie estetycznie przygotowaną sałatkę która nie budzi to we mnie dobrych emocji + posty osoby X ograniczają się w 90% do takiego mało ciekawego „contentu” nie widzę potrzeby ich oglądania 🙂 

   Każdy zarządza swoim czasem jak umie najlepiej, artykuł ma za zadanie pokazać sposób jak odzyskać każdego dnia kilkanaście minut które można wykorzystać dużo lepiej. 

 3. Na szczęście zdążyłem zrobić już porządek z moimi znajomymi i postami typu: 
  „MEKSYKAŃSKA ZUPA CYTRUSOWA 🙂 Taki a’la podwieczorek :)” 

  Jednak czasami nawet to nie pomaga bo z zaproszeniami na „wydarzenia” lub do aplikacji, nie wyrabiam. Wtedy takiego „znajomego” usuwam.

  Zazdroszczę Ci jednego… tak małej ilości czasu na facebooku dziennie! 🙂 Duuuużo mi do Ciebie brakuje.

  1. Faktycznie z tymi zaproszeniami jest ostatnio jakaś masakra. Ilość zaproszeń do aplikacji typu „Mój kalendarz” albo inne „Shit Ville” idzie już w dziesiątki!

   Co do czasu na FB to te 10 minut niestety niestety nadal problem 😛 Nie jest to 1 ciąg a kilkudziesięciu sekundowe wizyty w ciągu całego dnia. Także FB cały czas do optymalizacji 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.