Newsy

Kilka słów o sile Blogerów w filmie dokumentalnym

Film o blogerach i blogowaniu
Film o blogerach i blogowaniu

Wczoraj równo o godzinie 20:00 na kanale Youtube został opublikowany film dokumentalny na temat siły Internetu oraz roli, jaką odgrywają sami blogerzy. Na film przyszło nam czekać dosyć długo, bo aż ponad półtora roku.

W filmie o blogosferze występują jedni z najlepszych / najbardziej popularnych blogerów w Polsce.  Zobaczysz w nim między innymi: Macieja Budzich (MediaFun), Tomka Tomczyk (Kominek), Jacka Gadzinowskiego, Natalię Hatalską, Artura Kurasińskiego (AK74) oraz wielu wielu innych.

Część filmu jest utrzymana w konwencji konfrontacji tradycyjnych mediów drukowanych z mediami internetowymi, które są reprezentowane przez Blogerów.  Porównywanie typu: która grupa jest bardziej rzetelna, bardziej wiarygodna itp. chyba nie do końca było słusznym pomysłem.

Blogerzy zostali przedstawieni w nim, jako pewna „subkultura”, mająca  dużą „siłę prażenia”, która stale rośnie. Subkultura,  która  jest niczym nieograniczona i która może robić, co chce bez jakichkolwiek konsekwencji.  Jest to dosyć dziwny podział. Idąc tym tokiem rozumowania  całe społeczeństwo można by podzielić na takie „subkultury”.

O filmie było dość głośno już od dawna. Przyznam szczerze, liczyłem na naprawdę ciekawy dokument. Na pewno rozczarowuje długość filmu (jedyne 17 min). Jak na taki długi czas produkcji spodziewałem się godzinnego nagrania. Według mnie film jedynie prześlizguje się po tematyce blogowania i blogerów.

 

Cały film Możesz obejrzeć poniżej.

więcej o filmie możesz się dowiedzieć: blogersi.com.pl

Zapraszam do komentowania filmu w komentarzach .

 

1 komentarz do “Kilka słów o sile Blogerów w filmie dokumentalnym

  1. Też jestem rozczarowany. Tyle było szumu wokół tego filmu tylko po to aby obejrzeć 17 min. Słabiutko. Mało ciekawych i wartościowych wiadomości dla ludzi z „zewnątrz”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.