E-marketing, Pozycjonowanie

8 rzeczy za które google znienawidzi Twoją stronę www

Każda strona internetowa „utrzymuje się” z ruchu internautów – prawda stara jak świat.  Żyjemy w czasach gdzie prawie 95% rynku wyszukiwarek całkowicie przejął jeden lider: Google. Jeśli nie ma Twojej strony www Google na wysokich pozycjach to tak jakby nie było jej wcale. Brutalna prawda, ale taka jest rzeczywistość. Oczywiście są inne metody promowania większości stron (kanał RSS, lista mailingowa, reklamy na obcych serwisach itp) jednak jest to jedynie ułamek całego ruchu.  Fakty te sprawiają, że wiele osób stara się iść na skróty w promowaniu swojej strony i posuwa się do korzystania z technik  za które Google każe i to srogo.


za co można dostać kary od google, filtry strony www

8 kroków dzięki którym Twoja strona przepadnie w czeluści internetu.

 

1. Powielanie  treści (DC) / Niska jakość tekstów

Najbardziej pospolite wykroczenie stosowane przez właścicieli stron. Powielanie cudzej treści. Pół biedy, jak skopiujesz 1,2 artykuły, które giną w gąszczu innych unikalnych treści. Jeśli jednak nagminnie grzeszysz w ten sposób, bo nie licz, że w perspektywie czasu to Ci się opłaci. „Trud”, jaki włożysz w „stworzenie” takiej strony na pewno zostanie doceniony przez Google niskimi pozycjami w wynikach wyszukiwania.

[adsenseyu1]

2. Ukryta treść

Technika stara jak świat. Polega na upychaniu treści na warstwach (DIV-ach)  niewidzialnych dla zwykłego użytkownika a widocznych przez pająki google, które skanują stronę.  Wiadomo, im więcej treści na stronie powiązanej tematycznie z promowanymi frazami tym łatwiej się pozycjonuje, dlatego nadal bardzo wielu ludzi daje się skusić i  w sposób nieumiejętny ryzykuje zdobycie kary najcięższego kalibru.

3. Gwałtowny i niestały przyrost linków

Bardzo często chcąc szybko osiągnąć wysoką pozycję w Googlach wielu decyduje się na tak zwane Blasty np. XRumera. Dzięki temu na pozycjonowaną domenę w dość krótkim czasie przykładane są tony linków. Pół biedy, jeśli domena jest w indeksie Google wiekowa i może więcej przyjąć „na klatę” (złej) mocy. W przypadku tego typu domen bardzo często to ŚMIERĆ  równa z Banem Google. Nie chce być zrozumiany źle. XRumer  to genialne narzędzie, które nadal jest bardzo skuteczne (mimo Pand i innych stworów, które google wprowadza), trzeba jednak z niego w umiejętny sposób korzystać planując odpowiednio swoją strategię zdobywania linków oraz ich dywersyfikacji.

 

4. Przesycenie / Keyword stuffing

Swojego czasu panował w sieci ciekawy mit  Sełło, który sugerował duże nasycanie tekstu strony oraz  Title   i innych tagów  HTML frazami kluczowymi. Niektórzy zalecali nawet stosunki procentowe ilości występowań fraz do całości tekstu. Czy stosowanie  fraz w wspomnianych miejscach jest ważne?? Oczywiście, że tak, jednak trzeba to robić w z głową i w odpowiednich ilościach. W pozycjonowaniu najważniejsze jest, aby cały proces wyglądał maksymalnie naturalnie. Przeglądając sieć,  czasami głowa mnie boli patrząc na „kreatywne” pomysły właścicieli stron  w spamowaniu frazami kluczowymi. Nie idźcie tą drogą!

5. SWL na stronie

Mowa tutaj oczywiście o popularnych systemach wymiany linków zwłaszcza rotacyjnych. Pozwolę sobie nie wymieniać tutaj żadnego z nazwy i „promować”  tego typu rozwiązań.  Google jakiś czas temu publicznie oświadczyło, że bierze na celownik SWL. Na efekty nie trzeba było długo czekać… przykład z przed kilku tygodni: Ceneo, Nokaut dostają potężne filtry na swoje domeny za nielegalne praktyki w tym masowe używanie SWL.  Efekt? Ich serwisy są praktycznie niezauważalne w Google a przecież te firmy żyją z ruchu zwłaszcza z długiego ogona.  SWL rotacyjne  nadają się JEDYNIE do zaindeksowania linków dobrej, jakości.

[adsenseyu4]

6. Przeładowanie strony reklamami

Jest to jeden z nowszych wynalazków Google. Chcąc dbać o interesy internautów, gigant daje punkty ujemne dla stron, które są przeładowane reklamami a zwłaszcza, jeśli reklamy znajdują się w górnych częściach strony. W przeważającej ilości przypadków są to strony nastawione główne na zarobek (MFA). Znaleźć na nich wartościowy kontent to duży wyczyn. Strony tego typu sukcesywnie spadają i spadać będą w wynikach wyszukiwania.

7. Link spam

Mimo, że przedstawiciele Google zdecydowanie negują, że linki przychodzące nie szkodzą Twojej stronie fakty są zupełne inne.  Jeśli do Twojej strony w dużej ilości prowadzą linki z stron o słabej, jakości (stosujące grzechy z tej listy) bądź pewien / pewna, że dostaniesz prędzej czy później po tyłku od Google.  Jeśli rozkład linków jest w miarę równomierny tzn. masz sporo linków wartościowych wymieszanych z spamowymi  nie ma takiej tragedii.

8. Cloaking

Jest to jeden z najgorszych przewinień.  Polega na wykrywaniu Pająków Google na stronie i prezentowaniu im treści zupełnie innych niż  te dla zwykłych użytkowników. Jeśli  stosujesz Cloaking możesz być pewny, że Twoja strona wyleci w odchłań internetu. Na szczęście stosowanie tej techniki nie jest banalne i wymaga pewnego zasobu wiedzy technicznej,  więc nie jest stosowana przez totalnych amatorów przez co nie jest tak powszechna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.