Emart Sunny Sale czyli kreatywne wykorzystanie kodów QR

Ciekawych przykładów wykorzystania kodów QR jest tak mało, że praktycznie na większości stron www ciągle spotyka się te same prezentacji kampanii odgrzewane niczym kotlet z niedzieli.

Kila dni temu udało mi się trafić na prawdziwą perełkę. Stanowi popis kreatywności i pokazuje, że jak bardzo się chce to i można  kody QR  w genialny sposób wykorzystać.

Przykład kolejny raz pochodzi z Azji a konkretnie z Korei. Tamtejsza sieć emart miała spory problem z klientami w godzinach południowych. Zauważono, że w porze obiadowej ruch w sklepach oraz przychody w drastyczny sposób spadały.  Podobna sytuacja miała miejsce w sklepie internetowym sieciowi.

Kolejny raz pomoc marketingowców okazała się niezbędna.  Postanowiono wykorzystać kody QR w nieco inny sposób niż zwykle.

Na terenie Korei ustawiono specyficznie wyglądające przedmioty z charakterystycznym profilem. Gdy między godziną 12 a 13 padały na nie promienie słoneczne oczom ludzi ukazywał się cień kodu qr. Zasada działania była bardzo podobna jak przy zegarach słonecznych.

Po zeskanowaniu kodu użytkownik był przenoszony na stronę emart-u z specjalnymi ofertami promocyjnymi. Klienci mogli dokonać zamówienia z poziomu telefonu. Oczywiście wszystkie zakupione produkty były pakowane i wysyłane do klientów.

Efekty? Powalające… zresztą zobaczcie sami.

Zobacz także:

1 komentarz do “Emart Sunny Sale czyli kreatywne wykorzystanie kodów QR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *